Jesteś w : Produkty  » Systemy liniowe  » Łożysko liniowe z momentem obrotowym

Łożysko liniowe z momentem obrotowym

Konstrukcja i własności

Gniazdo kulowe z momentem obrotowym pozwala na wyprodukowanie precyzyjnej okrągłej prowadnicy liniowej o sztywnym momencie obrotowym z 2 elementów: łożyska i profilowanego wału.

Wały do liniowego łożyska z momentem obrotowym: Materiał Cf53, ciągniony precyzyjnie hartowany indukcyjnie.

Zarówno łożysko, jak i wałek posiadają 4 prowadnice toczne w formie łuku gotyckiego, które z każdą kulką nośną tworzą 4-punktowy kontakt. Konstrukcja prowadnic tocznych przy obciążeniach ze wszystkich kierunków zapewnia precyzyjne przemieszczenie łożyska. Na całej długości są hartowane indukcyjnie. Dzięki z koszyczkowi łożyska z tworzywa sztucznego i dojrzałej konstrukcji mocno zredukowano emisję hałasu i wibracje łożyska.

Podwyższona wytrzymałość
Dzięki wykonaniu prowadnic tocznych w formie łuku gotyckiego zwiększono powierzchnię kontaktową kulek. W ten sposób możliwe było również zdecydowane podwyższenie wytrzymałości konstrukcji.

Szczelność
Wszystkie łożyska liniowe z momentem obrotowym dostarczane są z obustronnymi uszczelnieniami, które idealnie dopasowują się do rowka profilu wałów. Uzyskaliśmy w ten sposób bezpieczniejszą szczelność i dużą ilość miejsca na smar w łożysku. Istnieje możliwość smarowania łożysk przez przewidziane do tego celu otwory smarowe.

Niewielka powierzchnia zabudowy:
Nadzwyczaj niewielka powierzchnia zabudowy dzięki kompaktowemu sposobowi wykonania.

Luz poprzeczny
Istotne znaczenie dla precyzji i żywotności systemu w określonym zastosowaniu jest dobór odpowiedniego luzu poprzecznego. Jednostki mogą być dostarczane z naprężeniem montażowym T0 (bez naprężenia montażowego), T1 (lekkim naprężeniem montażowym) lub T2 (średnim naprężeniem montażowym).

Przykłady zastosowań:
T0: Urządzenia pomiarowe, Maszyna do opakowań o niewielkich wibracjach, obciążenie tylko z jednego kierunku
T1: Ramiona robotów, Stoły xy, Maszyny montażowe: lekkie wibracje, zmienne kierunki obciążeń
T2: Maszyny spawalnicze, Stoły do cięcia: silne wibracje, często zmieniające się kierunki obciążeń

Łożysko liniowe z momentem obrotowym

Łożysko liniowe z momentem obrotowym

SSP...SSPF...SSPT...SSPB...SPR.

Rotacyjne łożyska z momentem obrotowym SPR mogą jednocześnie wykonywać ruchy liniowe i rotacyjne. Zwłaszcza w robotach, zmieniarkach narzędzi i wielu zadaniach obsługi rotacyjne łożyska z momentem obrotowym mogą znacznie zredukować ilość elementów prowadzących. Dzięki temu montaż zostaje znacznie uproszczony, zaś błędy zbieżności, mogące powstać w wyniku zsumowania tolerancji, ulegają efektywnej eliminacji.